home

Zappa w Internecie

biografie Zappy

zespoły, nagrania, dyskografia

teksty   

wywiady

artykuły zagraniczne

artykuły polskie

nowe na stronie

varia   

indeks

 


Kin Vassy śpiewał w zespole Zappy w 1973 i możemy usłyszeć jego głos na płycie Overnite Sensation, to on śpiewa "Yippy-Ty-O-Ty-Aye" w Montanie oraz "That's right folks, don't touch that dial" w I'm The Slime, a także w Dinah Moe Humm. W latach 60 występował z zespołem Back'Porch Majority. Kenny Rogers, z którym występował w zespole Edition, powiedział o nim, że potrafi on śpiewać "Wyżej, mocniej i dłużej niż ktokolwiek inny". Współpracował z Elvisem, Rayem Charlesem, Dottie West, The Osmond Brothers. Vassy zmarł na raka płuc w 1994.
Oto co napisał o nim jego kuzyn Eric Vassy:
"Zobaczyłem nazwisko na waszej stronie. Pomyślałem, że może was zainteresować, że mój kuzyn Kin śpiewał też (czasami nie był wymieniany) z Elvisem. Bardzo się zdziwiłem gdy dowiedziałem się, że nagrywał też z Zappą (którego jestem fanem), a dowiedziałem się o tym czytając tekst na okładce płyty. Kiedy spytałem go dlaczego nic mi o tym nie powiedział (zawsze był moim muzycznym bohaterem) odrzekł, że nie mówił o takich rzeczach rodzinie z powodu reputacji Franka. Kin pochodził z dość konserwatywnej rodziny z południa. Na spotkaniach rodzinnych często razem śpiewaliśmy, cała rodzina jest muzykalna. Nigdy nie rozmawiałem z nim zbyt wiele, ale wiem, że pomagał innym muzykom w Nashville w rozwoju ich kariery. Miał 2 przeboje w najlepszej 40 piosenek country i był współautorem wielu piosenek wykonywanych przez innych artystów." [na przykład tej, która trafiła do pierwszej dziesiątki przebojów dwa lata po jego śmierci:  "Phones are ringing"
Kin Vassy jest też bohaterem przebojowej piosenki Johna Stewarta z 1979 'Gold' gdzie poświęcono mu następującą zwrotkę: "Mój koleś Kin Vassy pracuje pompując paliwo na stacji benzynowej, zarabia dwa pięćdziesiąt na godzinę, wciąż dobrze czuje rytm w rękach, cały czas bębni na karnistrach i śpiewa rockandrolla pod prysznicem."

Wszystkie informacje i cytaty pochodzą ze strony UnitedMutations (tł.andrzejrogowski)