home

Zappa w Internecie

biografie Zappy

zespoły, nagrania, dyskografia

teksty   

wywiady

artykuły zagraniczne

artykuły polskie

nowe na stronie

varia   

indeks

Anegdoty/Historie - Dylan / Dlaczego mnie boli, gdy sikam.. / Adrian Belew - wspomnienie o Franku / Adrian Belew - ZPZ / Black Page - geneza / Suicide Chump - Adrian Belew, Phil KaufmanDon't Eat The Yellow Snow - historia piosenki / Royal Albert Hall - Grand Finale / Pamela Goldsmith - wspomnienia z koncertu Abnuceals Emuukha Electric Symphony Orchestra - 18 wrze¶nia 1975 / W drodze do Jugosławii... / Kin Vassy - wspomnienie, anegdota / Paul Flattery - Frank Zappa / James 'Bird Legs' Youmans / Lady Bianca - dlaczego odeszła /

Ulica Franka Zappy w Berlinie
Jimmy Carl Black - oferta płytowa
   
polemiki
nauka i rozrywka
cytaty (Zappa)
cytaty (o geniuszu)
zdięcia pomnika Zappy w Wilnie oraz artukuły prasowe 
zdjęcia pomnika Zappy w Wilnie - autor Andrzej Grochowski
nadruki na koszulki
puzle

Nauka i Rozrywka


Zappa powiedział kiedyś, że jego muzyka pobudza do myślenia. Może dlatego właśnie tak wielu fanów Zappy znadziemy w środowisku naukowym. I dlatego też, że sam Zappa był odkrywcą, kochał nazywać rzeczy i jak powiedziała Moon w jednym z wywiadów, miał nazwy nawet na palce u nóg swojej żony, teraz jego fani wśród naukowców nazywają swoje odkrycia jego nazwiskiem, poszerzając w ten sposób granice wszechświata FZ. 
Andy Murkin na swojej stronie pracowicie dokumentuje ten fascynujący proces. Dzięki jego pracy wiemy już, że imeniem Zappy nazwano planetoidę, meduzę, rybę, pająka, mięczaka oraz gen.
Na początek przetłumaczyłem większość materiałów dotyczących meduzy. Jeśli znasz płytę YCDTOSA 6, to pewnie słyszałeś o Nando. Tutaj znajdziesz wszystko o nim samym i jego meduzie. Niestety przy opisie tego sympatycznie wyglądającego stworzenia poddałem się, dlatego nie jest on kompletny. Zainteresowanych (biologów) odsyłam do źródeł
A więc, Panie i Panowie

Oto twoja meduza, Frank

a teraz wytężmy wzrok jeszcze bardziej, co to jest to coś naprawdę małego, czyżby to był gen? a co tam jest napisane na etykiecie? ZapA? 
Gen ZapA

a to nie brzmi znajomo?
"Rybka zwana Zapp±"

Nietypowa bakteria


 

Puzzle wykonane darmowym programem firmy Tibosoftware

- wariacje na temat Sheik Yerbouti, exe 306kb
- Zappa we Francji, exe 286kb